09357900665 Basic4x@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تهران ، ولیعصر

آموزش اضافه کردن نورپردازی حجمی در افترافکت (بدون پلاگین)

من دریافتم که اشعه های نوری، عناصر بصری هستند که هر بخشی را بهتر کرده و ارتقاء میدهند. وقتی مسئولان دوربین و نورپردازی تقریبا همیشه از افکت در دوربین و فیلم برداری استفاده میکنند شما میتوانید آثار افترافکت را مشاهده کنید.

شما میتوانید از  پلاگین Red Giant’s trapcode برای اضافه کردن سریع و راحت نورهای حجمی واقعی استفاده کنید. مبلغ پلاگین حدود ۹۹$  میباشد. هرچند اگر شما توانایی مالی آن را ندارید میتوانید از این تکنیک، بدون نیاز به پلاگین سه بعدی ساز استفاده کنید.

قبل شروع کار با افترافکت، نیاز است که بر اهمیت منبع نور قابل روئیت در شات تصویر تاکید کنم. اگر منبع نور واضحی وجود نداشته باشد، ورژن دیجیتال این افکت به درستی کار نمیکند. ساخت یک نوار نورانی ساده تر از چیزی است که شما تصور میکنید. فقط نیاز به کشیدن و پیچاندن ساده لایه سالید رنگی(Solid) دارد. همچنین شما با سه مشکل اساسی در هنگام ساخت اشعه های نوری رنگی در افترافکت مواجه میشوید.

۱.اگر دوربین در حال حرکت است، نیاز است شما صحنه را دنبال کنید. (track the scene)

۲.اگر کسی در برابر نوار نوری حرکت کرد شما نیاز است که اطراف آنرا برش دهید.(Rotoscope)

۳.اگر نور با سطحی برخورد داشته باشد، شما باید نورهای ناخواسته از منابع نوری متمرکز در صحنه ایجاد کنید.

این شات من میباشد که فایل R3D  غیر مدرج است با شات ۵۰mm در f.2.8

مجتبی حسین زاده

67 مطلب منتشر شده

مجتبی حسین زاده سلام خدمت شما، مجتبی هستم مدیر و موسس اندروید راست چین، بیش از 15 سال تو حوزه برنامه نویسی اندروید و وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !