09357900665 Basic4x@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تهران ، ولیعصر

برنامه نویسی اندروید را چطور شروع کنم ؟

شروع برنامه نویسی اندروید با در پیش گرفتن گام های اصولی راحت تر است. در این مقاله می آموزید با دانش فنی پایه ، برنامه نویسی اندروید را چطور به آسانی و اصولی شروع کنید .

ما در این مقاله فرض می کنیم شما دانش پایه و آشنایی مبتدی با برنامه نویسی اندروید را دارید . مثلا قبلا در کلاس های حضوری مدرسان مختلف شرکت کردید یا اینکه ویدئو هایی دیده اید و یا در رشته های مرتبط IT فارغ التحصیل شده اید و با روند برنامه نویسی و به ویژه برنامه نویسی اندروید با استفاده از مقالات مختلف آشنایی کلی دارید و آماده اید تا برنامه نویسی را به صورت فانکشنال شروع کنید.

چطور برنامه نویسی اندروید را شروع کنم ؟

نمی خواهیم از برنامه نویسی اندروید یک غول بی شاخ و دُم بسازیم ، این به معنی آسان بودن برنامه نویسی ، به ویژه برنامه نویسی اندروید نیست ، به هیچ وجه ! می توانیم تضمین بدهیم اگر طبق اصول و گام به گام پیش بروید شما حتما در زمینه تولید اپلیکیشن اندروید به یک برنامه نویس موفق تبدیل خواهید شد.

چند کتاب معتبر برنامه نویسی جاوا همیشه کنار دست خود داشته باشید

کتاب یکی از سنتی ترین منابعی است که می توانید از آن کمک بگیرید ، تعدادی کتاب معتبر در زمینه برنامه نویسی جاوا همیشه کنار دست خود داشته باشید تا بتوانید درمواقع ضروری از آنها کمک بگیرید. مطمئن باشید حتما به کتاب نیاز پیدا خواهید کرد ، حالا بگذارید چند عنوان معروف کتاب برنامه نویسی جاوا را برای شما معرفی کنیم :

  • Head First Java
  • Java: A Beginner’s Guide

زبان انگلیسی خود را تقویت کنید

بروی شروع به کار شدن و شروع برنامه نویسی حالا برای هر پلتفرمی ، فرقی نمی کند ، شما باید تا حد متوسط زبان انگلیسی بدانید ، بتوانید مقالات لاتین مطالعه کنید یا حتی از ویدئو ها و منابع آموزشی مانند کتاب ها و.. استفاده کنید. این مورد تا حد زیادی پیشنهاد می شود . اگر زبان انگلیسی خود را تقویت کنید ، چن

از ویدئوهای آموزشی استفاده کنید

اگر درک درستی از برنامه نویسی داشته باشید می توانید به تفکیک برای هر بخش و قسمت از پروسه توسعه یا ساخت یک اپلیکیشن اندروید ویدئو هایی را جستجو کنید و ببینید تا با نحوه نوشتن توابع ، استفاده از توابع و نحوه پیاده سازی یک ویژگی مورد نیاز اپلیکیشن مانند رد و بدل کردن اطلاعات بین سرور و اپلیکیشن بهتر آشنا شوید.

حتما از گیت هاب استفاده کنید

گیت هاب واقعا هیجان انگیز است ، در گیت هاب می توانید سورس های آماده بسیاری را به عنوان نمونه و مثال دریافت کنید همچنین در گیت هاب لایبرری های بسیاری برای اندروید وجود دارد که می توانید از گیت هاب دریافت کنید و نحوه کار با آنها را در گیت هاب بیاموزید با توسعه دهنده آنها مستقیم ارتباط برقرار کرده وسوالات خود را بپرسید یا از گزارشات و سوالات پیشین استفاده کنید. از بخش جستجو گیت هاب استفاده کنید ، پروژه های هیجان انگیزی را می یابید.

دین گام را به جلو برداشته اید. شما یک برنامه نویس نهفته درون خودتان دارید ، در نهایت با پیش گرفتن گام های اصولی بالا و تلاش شک نداشته باشید موفق خواهید شد ، هیچ چیز عجیب و غریبی وجود ندارد.. دین گام را به جلو برداشته اید.

مجتبی حسین زاده

67 مطلب منتشر شده

مجتبی حسین زاده سلام خدمت شما، مجتبی هستم مدیر و موسس اندروید راست چین، بیش از 15 سال تو حوزه برنامه نویسی اندروید و وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !