09357900665 Basic4x@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تهران ، ولیعصر

ساخت یک فایل Keystore

برای اینکه مشخص شود که توسعه دهنده برنامه اندروید، شما هستید، باید هویت خود را با یک فایل Keystore در فایل apk ثبت کنید (در واقع، یک نوع امضا برای فایل apk) (هنگام ساخته شدن فایل apk ، داشتن یک فایل Keystore حاوی اطلاعات شما، ضروری می باشد). برای این منظور، اگر قبلا دارای یک فایل Keystore بوده اید (که با آن برنامه های اندروید خود را امضا می کردید)، می توانید در این مرحله، از همان فایل استفاده نمایید، اما اگر هنوز هیچ فایل Keystore ای نساخته اید، ابتدا باید یک فایل Keystore برای خود بسازید.

 

برای ساخت یک فایل Keystore در برنامه Android Studio ، از منوی Build ، گزینه Generate Signed APK… را انتخاب می کنیم :

پنجره ای به شکل زیر نمایش داده می شود :

اگر از قبل یک فایل Keystore داشته باشیم، تنها کافی است که بر روی گزینه Choose existing… کلیک کرده و سپس فایل Keystore را انتخاب کنیم. اما اگر هنوز هیچ فایل Keystore ای نداریم، بر روی گزینه Create new… کلیک می نماییم تا مراحل لازم برای ساخت یک فایل Keystore را طی کنیم.

با فرض اینکه از قبل دارای فایل Keystore نمی باشیم، بر روی گزینه Create new… کلیک می کنیم تا پنجره زیر نمایش داده شود :

فایل Keystore ، محلی برای نگهداری کلیدها (تعدادی key) می باشد. هر کلید، دارای یک نام (Alias) برای ارجاع به آن کلید و همچنین یک رمز عبور (Password) می باشد. خود فایل Keystore نیز دارای یک رمز عبور (Password) کلی خواهد بود. بنابراین اکنون که می خواهیم یک فایل Keystore که تنها دارای یک key است بسازیم، باید نام فایل Keystore و رمز عبور (Password) آن را تعیین کنیم. همچنین نام کلید (key) مورد نظر (Alias) که در آن فایل Keystore نگهداری می شود و رمز عبور (Password) متناظر با کلید را هم تعیین می کنیم :

 

 

در جلوی Key store path ، یک دکمه وجود دارد که با کلیک بر روی آن، پنجره ای باز می شود که می توانیم یک نام دلخواه برای فایل Keystore و همچنین مسیر ذخیره شدن آن در کامپیوتر را مشخص نماییم (فایل با پسوند jks ذخیره می شود). همچنین در قسمت Password در زیر آن، یک رمز عبور انتخابی برای فایل Keystore می نویسیم و تکرار آن را هم در قسمت Confirm در جلوی آن، وارد می کنیم.

 

اما در بخش key ، باید اطلاعات مربوط به key تعیین شود. در قسمت Alias ، یک نام برای کلید (key) انتخاب کنید که برای ارجاع به کلید به کار خواهد رفت. در قسمت های Password و Confirm ، یک پسورد انتخابی برای کلید (key) بنویسید. در قسمت Validity ، تعداد سال هایی که این فایل Keystore (در واقع، key موجود در آن) معتبر خواهد بود، مشخص شده است. این گزینه به صورت پیش فرض، برابر 25 سال می باشد، در صورت تمایل می توانید آن را افزایش دهید.

در بخش Certificate می توانید اطلاعات شخصی و یا اطلاعات مربوط به سازمان و شرکت خود را بنویسید.

پس از تعین اطلاعات Keystore و همچنین یادداشت کردن آنها (برای یادآوری در آینده)، بر روی دکمه OK کلیک می کنیم تا فایل Keystore ساخته شود.

 

پس از ساخته شدن فایل Keystore ، پنجره زیر نمایش داده می شود :

مشاهده می کنید که چون در مرحله قبل، فایل Keystore جدید ساخته ایم، خود نرم افزار Android Studio ، اطلاعات این مرحله را پر کرده است. اما اگر فایل را از قبل داشتیم، باید ابتدا مسیر فایل را انتخاب می کردیم و سپس Password مربوط به آن را می نوشتیم و همچنین نام key دخیره شده در آن (Alias) و password مربوط به key را نیز در پنجره بالا وارد می کردیم (بنابراین همیشه فایل Keystore و اطلاعات مربوط به آن را در محل امنی نگهداری کنید، چون در آینده لازم می شوند).

بر روی دکمه Next کلیک می کنیم تا پنجره زیر نمایش داده شود :

در قسمت APK Destination Folder ، می توانید محل ساخته شدن فایل apk را تعیین کنید (این مسیر، به صورت پیش فرض برابر پوشه app در خود محل پوشه پروژه اندروید می باشد). با کلیک بر روی گزینه Finish ، فایل apk ساخته شده و پنجره زیر نمایش داده می شود :

 

با کلیک بر روی گزینه Show in Explorer ، در ویندوز، یک پنجره باز می شود که همان محل ساخته شدن فایل apk را نمایش می دهد :

 

مجتبی حسین زاده

67 مطلب منتشر شده

مجتبی حسین زاده سلام خدمت شما، مجتبی هستم مدیر و موسس اندروید راست چین، بیش از 15 سال تو حوزه برنامه نویسی اندروید و وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

ساخت یک فایل Keystore

4
دقیـقه مطالعه
مشاهده