09357900665 Basic4x@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تهران ، ولیعصر

ListView چیست ؟

سلام دوستان گرامی در این مقاله به بررسی ListView چیست ؟ می پردازیم شاید سوالی اصلی شما این باشد که اگر بخواهیم لیستی از محصولات را در یک List نمایش بدیم باید چه کاری انجام دهید در واقع در این زمان استفاده از ListView الزامی است در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق ListView و همینطور نحوه پیاده سازی ListView در اندروید بپردازیم.

 

ListView چیست ؟ (لیست ویو چیست ؟)

ListView گروهی از view هاست که آیتم های قابل Scroll را نمایش میدهد لیستی از اجزا به صورت اتوماتیک توسط Adapter به ListView درج (Insert) می شوند  Adapter با استفاده از لیستی از آرایه یا ArrayList یا یک یکسری داده سفارشی به ورودی Adapter داده می شود حتی این اطلاعات می توان از دیتابیس SQLite دریافت شده باشد و به ورودی Adapter داده شده باشد و در نهایت یک list از اجزای به صورت پشت سرهم نمایش داده خواهند شد همانند عکس زیر

 

ListView سفارشی چیست ؟

زمانی که بخواهیم بیش از دو شئی در یک ListView نمایش دهیم (مثلا دکمه و عکس و متن) لازم است تا یک ListView سفارشی یا Custom ListView ایجاد کنیم برای این منظور باید آداپتور را سفارشی سازی کنیم یعنی باید در متد ورودی آداپتور یک Data model سفارشی پاس بدهیم و همینطور لایه ای که هر آیتم می خواهیم در آن نمایش دهد را یک نمونه ازش آن بسازیم.

مجتبی حسین زاده

67 مطلب منتشر شده

مجتبی حسین زاده سلام خدمت شما، مجتبی هستم مدیر و موسس اندروید راست چین، بیش از 15 سال تو حوزه برنامه نویسی اندروید و وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !